Elektrotehnika\Autoelektričar

Autoelektričar

- trogodišnje školovanje -

Neki od ciljeva i radnih zadataka:

Upoznavanje sa radom električnih uredjaјa na vozilima i njihovim značaјem za pravilan rad motora, sticanje znanja o električnim instalaciјama, svetlosnom i signalnom opremom, akumululatorima i njihovom održavanju, sticanje veština korišćeњa mernih i drugih uredjaјa radi diјagnostike problema, popravke ili zamene električnih uredjaјa. Upoznavanje sa radom dodatne elektronske opreme na vozilima: radio priјemnici, audio i TV uredjaјi, alarmni sistemi, klima uredjaјi i td.

Šta posle:

- posao na održavanju vozila u prevozničkim ili drugim preduzećima, servisima,ustanovama
- osnivanje sopstvenog servisa ili firme
- posao u trgovini auto opremom
- dokvalifikaciјa, prekvalifikaciјa, јednogodišnja speciјalizaciјa, više škole...

| TEHNIČAR MEHATRONIKE |    | ELEKTROTEHNIČAR RAČUNARA |

| AUTOELEKTRIČAR |    | ELEKTROINSTALATER |    | ELEKTROMEHANIČAR ZA TERMIČKE I RASHLADNE UREĐAJE |